HİZMETLERİMİZ

FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ

Hizmetlerimiz    AĞUSTOS 19, 2020
Kapının üst kısmında bulunan fotosel sisteminden adını alan otomatik kapıya fotoselli kapı denir. Fotoselli kapılar artık her binaya uyacak şekilde üretilmektedir. Normal kapılar açılırken fiziksel olarak bir temas gerekirken fotoselli kapıda bu fiziksel temasa gerek duyulmamaktadır. Fotoselli kapı geçiş alanına biri girdiğinde hemen o kişiyi algılar. Çünkü üst kısmında bulunan hassas sensörü ile algılama yaparak otomatik kapıyı hemen açar.
 
Fotosel algılama sistemi ışığa karşı da duyarlıdır. Kapı yaklaştığınızda otomatik olarak açılır, bir süre bekler ve tekrardan otomatik olarak kapanır. Bu bekleme süresi zarfında da herhangi bir çarpmayı engeller. Çünkü içerisinde emniyet sensörleri vardır. Fotoselli kapı çeşitlerinde parmak izli, şifreli, kartlı ve uzaktan kumandalı gibi farklı türler bulunmaktadır. Genellikle kalabalığın çok olduğu hastane, alışveriş merkezi, market gibi yerlerde daha çok kullanılmaktadır.
 
Tek kanat ve çift kanat olarak çalışan fotoselli otomatik kapı sistemleri kapının bu özelliği geçiş alanının genişliğine ve darlığına bağlıdır. Ayrıca kapıda kullanılan cam da darbelere dayanıklı üretilen camdır. Herhangi bir elektrik kesintisine karşıda önlem olarak yedek bataryası mevcuttur. Elektrik kesilse de kapı çalışmaya devam eder.
BİZE ULAŞIN

Son Haberlerimizden Haberler Olun

E-Bültene Kayıt Olun!


Güvenin Adresi

İletişim Bilgilerimiz