HİZMETLERİMİZ

VİLLA KAPILARI

ÇELİK KAPI    AĞUSTOS 19, 2020
Villaların girişlerinde olan kapılar, genelde villanın mimari görüntüsüne uygun, sağlamlık ve güvenlik açısından donanımlı olmalıdır. Müstakil bir evde yaşayan insanlar, hırsızlığa daha kolay maruz kalabilmektedirler.
 
Kapıların, sağlamlık açısından bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Kapı saç kalınlıklarının yüksek olması, kanırtmaya karşı kapı kanat kenarlarında (lambalarda) dönen bantların gerçek metal olması ve kalın olması (bazı firmalar yapışkan, metal görünümlü kağıt kullanmaktadır), menteşelerin yerinden çıkarılmasının zorlaşması için gizli menteşe olması, kilitlerin kaliteli ve düzgün çalışan kilit olması, zorlanmaya karşı içerde barelin bilyalı sistem olması hırsızlığa karşı önemlidir.
 
Villa giriş kapıları, standart ölçülerin dışında olabilir. Genel olarak, çift kanat, yarım kanatlı tam kanat veya özel tasarım ölçülerinde imalatlar yapılmaktadır. Müşteri mimarına özel bir tasarım yaptırabilir fakat, uygulamada teknik olarak kapının var olan ölçülerden büyük olması, kapı ağırlığını taşıyacak olan menteşenin o ölçülere göre olmaması bazı sorunları beraberinde getirir. Kapıda ağırlıktan kaynaklı sürtmeler ve sarkmalar olabilmektedir. Bu nedenle sorumlu üretici firma, müşteriyi uyararak ölçüde küçültmeye gidebilir.
 
Villa kapılarında ölçü alacak olan kişinin, bu işi iyi bilen uzman bir kişi olması gerekmektedir. Özel ölçülerde üretilen çelik kapılar için 15 ila 30 gün içinde müşteriye istediği normlarda teslim edilebilmektedir. Ölçüde olan en ufak hata imalatın çöp olmasına, müşterinin de mağdur olmasına sebebiyet vermektedir. Çünkü, villa giriş kapıları zor ve dikkat isteyen bir imalat türüdür. Kapılar ağır ve ekstra özelliklidir.
 
Kapının üstünde bir sundurma veya kapı üstü saçağının olmaması, kapının dışarıda olması, dış etkenlere karşı açık kalacağını göstermektedir. Bu nedenle üretimde, kapı yüzey kaplamaları, menteşeleri ve aksesuarları, suya, neme, güneşe, kara ve dona karşı dayanıklı olmalıdır. Doğal ahşap kaplamalar, PVC veya özel ahşap görüntülü kaplama malzemelerinin yanı sıra, paslanmaz aksesuar ve menteşeler kullanılması kapıya uzun yıllar boyunca sağlamlık ve görüntü düzgünlüğü verecektir.
 
Villa giriş kapılarında, özel tasarımlar da yapılmaktadır. Kapının üstünde bir taç konulabileceği gibi, kapının arka yüzeyinde iç mobilya kaplamalarına uygun kaplama da kullanılabilir. Ayrıca, ferforje uygulamaları, tekmelikler, otomatik süpürgelikler, cam ve cam tuğla da kullanılmak istenilebilir. Villa giriş kapıları imalatı, özel ve yerine imalat olduğundan tüm tasarım ve fikirlere açıktır.
 
Montaj, villa kapılarında çok önemli bir etkendir. Kapı ağır olduğundan kaynaklı veya betonlu ya da her ikisi birden, hem kaynak hem beton kullanılarak kapı yerine sabitlenir. Daha sonra ince ayarları yapılarak kullanılmaya başlanır. Burada önemli olan diğer etken, kapının montaj sonrasında doldurulan beton nedeniyle hafif şişmeler yapabileceğidir. Kasada olabilecek olan bu şişmelerin önüne geçmek, kasa içlerinden gergiler konulmak suretiyle sağlanabilir. Yine de 10-15 gün sonra servisin tekrar giderek, kapıyı ayar kontrolüne alması gerekebilir.
  BİZE ULAŞIN

  'ÇELİK KAPI' Kategorisi için, bunları da incelemelisiniz..

  Son Haberlerimizden Haberler Olun

  E-Bültene Kayıt Olun!


  Güvenin Adresi

  İletişim Bilgilerimiz